24 Mart 2016 Perşembe

Nude-msu Rujlarım

      Bu yazıya direk şunu söyleyerek başlamak istiyorum. Ben nude ruj kullanamıyorum. Yani hem kendime yakıştırmıyorum hem de ne biliyim yok dudak konsepti fikir olarak da hoşuma gitmiyor. Ama tabi koyu göz makyajı ya da renkli göz makyajı yapınca palyaço görüntüsünden kaçınmak için dudaklarda biraz sakin olmak gerekiyor. Bugün paylaşacağım rujlarım da bu amaçla kullandığım rujlar. Baştan uyarayım e bunun neresi nude diyebilirsiniz :)

                             Rimmel London Moisture Renew- Lets Get Naked

.

Rimmel'in bu serisini çok beğeniyorum. Şu yazıda bahsetmiştim. Bu renk sanırım benim maximum nude seviyem. Hafif pembelik içeriyor. Ölü gibi göstermemesi dolayısıyla beni mutlu ediyor.Essence Long Lasting Serisinden Natural BeautyBu ruj fotoğrafta olduğundan bir tık daha soluk çıkmış. Essence'in long lasting serisi hakkında da daha önce şurada yazmıştım. Bu ruju düşündüğümde aklıma gelen ilk kelime  ''kolay'' oluyor. Hani sür çık tarzı rujlardan tazelemek istediğimde aynaya bile ihtiyaç duymadan hemencecik yapabiliyorum
Essence Long Lasting Barely There
Essence'in yine aynı serisine ait barely there rengi natural beauty e göre çok daha koyu. Hafif morluk içeren bir ton.


Kendi dudak rengime daha yakın olduğu için tam bir ''your lips but better'' tonu.

Bourjois Colorboost Peach on The BeachBu biraz şeftalilik biraz pembelik içeren bir nude-msu. Crayon formdaki rujlardan. Color boost serisinden bu yazımda bahsetmiştim. Peach on the beach de şeftalilik içeren bir nude. Dudaklarımda elimde swatchladığımdan daha az şeftali daha çok pembe duruyor muhtemelen dudağımın kendi renginden dolayı. Bir de ışıltılı bitişiyle bence çok hoş bir bahar ve yaz ruju bence

Nyx Mega Shine- BeigeBu aslında bir ruj değil parlatıcı ama koyu göz makyajı yaptığımda benim için çok kurtarıcı olması dolayısıyla bahsetmek istedim. Ya ama 50 tane ruj sürüp çıkarttığım için dudaklarım biraz kızarmış normalde bu kadar koyu durmuyor :) Bu parlatıcıyı hem tek başına hem başka rujların üstüne kullanmayı seviyorum sanki dudaklarımı daha dolgun gösteriyor gibi geliyor. Nyx niye beige diye isim vermiş bilmiyorum ama pembe- nude bir parlatıcı bence.

Pastel Day Long Lipcolor- 17

Pastel'in bu meşhur serisine ait bu rengi biraz tesadüfen aldım. Elimde çok kırmızı var diye kendimi disipline etmeye çalışıyordum. O yüzden çekilişim için kırmızısını alırken kendime de kalan renklerden birini alıverdim. Tabi sonra dayanamayıp kırmızısını kendime de aldım ama o şuan konumuz değil :) Yazısı için tık tık Bu da altın sedefli bir mat ruj. Normalde çok tarzım olmamasında rağmen çok severek kullanıyorum.

Sizlerin çıplak dudak görüntüsü için kullandığı, ölü gibi göstermeyen ruj tavsiyeleriniz varsa yorum olarak bırakırsanız, blogumu takip ederseniz beni çok mutlu edersiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere sevgiler!..