6 Şubat 2015 Cuma

Essence rujlar

     Bugünlerde her yazıya Roaccutane kullandığım için .... diye başlıyorum. Ama gerçekten gördüğüm sivilce tedavisi cildimi çok kuruttuğundan, cilt bakımı ve makyajıma dair hemen hemen herşey değişti (roaccutane cilt bakımı ve makyajım için şuraya ) Artık o kalıcı, koyu renk rujlarım dudaklarımı hem daha çok kurutuyor hem pek de hoş durmuyor :( O yüzden nemlendirici özelliği yüksek varla yok arası renklerde ruj aradığım dönemde Essence'in rujları kurtarıcı oldu.

     Aslında 2 farklı seriye ait rujlardan bahsedeceğim ama uzun süreli dayanaklı olması gereken serinin Essence'in standart rujlarından bi farkını pek göremedim. O yüzden hepsini birlikte yazmakta sakınca görmedim.       Rujların yapısı kremsi, yumuşacık, kolayca uygulanıyorlar. Dudakları kurutmuyorlar, rahatsızlık hissi yaratmıyorlar. İlk uygulamada pigmentasyonları çok yoğun değil ki benim durumumda bu bir avantaj ama isteyen daha yoğun uygulayarak pigmentasyonu arttırabilir tabi. Kalıcılıkları oldukça zayıf, sık sık tazelemek gerekiyor. Kokuları, eski klasik ruj kokusunu hatırlattı bana bi hoşuma gitti :)

       Elimdeki ilk ruj standart seriden 51 numara Fifth Avenue. Pırıltısı olan şeker pembe bir ruj aslında normalde elimin gideceği bir renk kesinlikle değil. Ama pigmentasyonu çok yoğun olmadığı için yüzüme kattığı hafif ışıltı hoşuma gidiyor.
       2. ruj ise long-lasting seriye ait 06- Barely there! Bu biraz nude-umsu bir renk. Bu da normalde benim tarzım bir renk olmamasına rağmen çok sevdim. Hafif mor alt tonlu olduğu için herkese hitap etmeyebilir. Ama ben bu rengi dudaklarımın kendi doğal pigmentasyonuna yakın buluyorum. Nemli bir bitişi olduğu için de ''your lips but better'' tarzı bir ruj.       Elimdeki son ruj da yine long-lasting serisinden 07 Natural Beauty. Bu da başka bir nude-umsu renk. Pembe alt tonlu daha yumuşak bir renk olduğu için barely-there e nazaran daha büyük bir kitleye hitap edebilecek bir renk. Ben de seviyorum kullanmayı ama benim için bir tık fazla açık. Bir de bu longlasting serinin ambalajı normal seriye göre daha şık duruyor. Diğer pembiş ambalajlar biraz ergen ruju gibi duruyor utanıyorum çantadan çıkarmaya :)
           


        Bence fiyatları düşünüldüğünde, performansları çok çok başarılı rujlar. Severek kullanıyorum. Benzer beklentileri olanlara tavsiye ediyorum :)

 

3 yorum:

 1. %0 Satış komisyonu, ücretsiz sanal dükkân fırsatı ile Puma marka ürünler Buypasa’da. Detaylı bilgi için https://ucretsizdukkan.com adresine uğrayabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 2. Natural Beauty ruju alıp kullanamadan hediye etmiştim.essence rujlarımın sayısı oldukça az nedense.En sık kullandığım All About Cupcake içlerinde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. all about cupcake i bir türlü bulup kullanamadım ama hep aklımda :)

   Sil