1 Mart 2013 Cuma

yüz fırçaları

        Hayatınızın geri kalana boyunca tek bir elbise giymeniz gerekse onun nasıl olmasını isterdiniz?
        Cildimiz aslında sahip olduğumuz bu tek giysi ve biz malesef bazen onu ihmal ediyoruz. Gün boyu sıcaklık değişimlerine, toza, rüzgara, ellerimizden geçen milyonlarca mikroba maruz kalmışken, gereken özeni göstermeyebiliyoruz. Ben de yıllardır cildimden şikayet eden, herşeyi yaptığını düşünen ama aslında hiçbir şeyi doğru yapmayanlardandım. Artık cildime zaman ayırıyorum; doğru ürünleri seçmeye çalışıyorum ve en önemlisi cildimi sevmeyi öğrendim. Ne var canım azıcık sivilceye eğilimliyse, ve siyah noktalarla kaplıysa burun bölgem olsun bunlar aşılır problemler! Artık her sabah ve her akşam cildimi sevme seansları düzenliyorum:) eskiden öylesine hızlıdan bir sürerdim temizleme jelini hoop 2 su çarptım oldu bitti yahu bi dur bakalım tam temizlendi mi o cilt hem o iki suyu çarptın da cildinde hep kalıntıları kaldı temizleyicinin sonrasında ne tonik ne nemlendirici akşam da kafana eserse temizle, üşenirsen boşveeer. Sonra sorsalar "sabah akşam temizliyorum yine de siyah noktalarım var". Olur tabi! 
         Bu yeni özenli cilt bakımı seanslarım için de harika bir ürün keşfettim: yüz fırçası. temizleyicimi onun üzerine döküyorum ve her bölgeye yaklaşık 30 sn. ayırarak çok bastırmadan dairesel hareketlerle masaj yapıyorum. Bir kere temizleyiciyi çok iyi yayıyor yüzüme, ikincisi o dairesel hareketlerin çok güzel bi masaj etkisi var kan dolaşımının hızlandığını hissebiliyorum nerdeyse, son olarakta cildin ölü tabakasında kurtuluyorum daha ne olsun. Sonrasında elimi suratımda gezdirdiğimde cildim o kadar pürüssüz ve yumuşak ki harika bir his! Ve şunu da belirtmeliyim ki siyah noktalarımda epey azalma oldu... haydi o zaman tavsiye ettim gitti!

3 yorum:

  1. birde pilli otomatik çalışanları var kesinlike tavsiyemdir :-*

    YanıtlaSil
  2. clarisonic fln var bildiğim ama çok pahalı:( ucuz bilmioyorum ben hiç nerde bulabilirim ki?

    YanıtlaSil
  3. jumboda görmüştüm ben ama nasıllar fırça kısımları iyimi emin değilim denemeyi düşünüyorum. benim kullandığım "dore" adında bir katalogdan,avon,oriflame tarzı. set şeklinde çok güzel,ismini duyarsan türkiyede bir dene.

    YanıtlaSil